[ Hakkımızda ]

Biz Kimiz ?

HEKA lighting & design
2009 yılında başlayan aydınlatma serüvenimiz kısa sürede, ticaretten çok bir tutkuya dönüştü. Önceliğimiz her zaman yenilikçi ve hizmet kalitesini en üst seviyede tutmak oldu. Avize ithalatıyla başladığımız bu serüvene kısa süre içerisinde Flament led ampul grubu’nu ekleyerek, aydınlatma çözümleme işimizi bir adım daha ileriye taşıdık. Bünyemize avize imalatını ekleyip hem yerli istihdamımızı artırmak, hem de işimizi bir adım daha ileriye taşımayı hedefledik.

Özel proje işlerinin aydınlatma bölümlerinde iş ortaklarımıza projelendirme ve imalat yaparak çözüm ortaklığı yapmanın yanısıra, flament led ampul grubunda da tüm yenilikleri takip ediyor, özel dizayn ve tasarımlar yapıyor ve HEKA lighting & design konseptinde müşteri odaklı kreatif projeler ve ürünleri iş ortaklarımıza toptan satış yapıyoruz.

Teknolojideki yenilikler ve gelişmelerle her geçen gün yeni ve estetik ürünlerle zenginleşip, büyürken HEKA lighting & design olarak bu gelişmelerle aydınlatma teknolojileri alanında arge-tasarım-projelendirme-üretim ve uygulama alanlarında 360 derece tam hizmet anlayışıyla ışığın geleceğini, ışık hızıyla yeniden şekillendiriyoruz…

Aydınlatmayı daha da dekoratif ve keyifli hale dönüştüreceğimiz günlerde görüşmek dileğiyle…

[ Şirket Stratejisi ]

Bakış Açımız

Heka led aydınlatma olarak hem yerli üretim yaptığımız hem de ithal olarak getirdiğimiz ürünleri en kaliteli ve en uygun fiyatlarla sizlere ulaşmasını sağlamaktır.

Misyonumuz
iletisim-1

Heka markası olarak aydınlatma ürünlerimizi tüm dünyaya hem toptan hem de perakende olarak hızlı bir biçimde ulaştırmak. Global bir marka olmak...

Vizyonumuz
hekaled-arkaplan

Heka olarak yerli üretimimizi arttırarak hem istihdamımızı arttırmak hem de tüketicilere daha uygun ve kaliteli hizmet vermek.

Değerlerimiz
iletisim-3
[ Sıkça Sorulan Sorular ]

Bilmekte Fayda Var

Led Nedir ?
LED (“Light Emitting Diode”, Işık Yayan Diyot), yarı iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920’lerde Rusya’da icat edildi ve 1962 yılında Amerika’da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi. Her alanda güvenle kullanılabilecek, yüksek aydınlatma seviyelerinde bile başarılı ürün aileleri oluşmuş LED için 4 başlık, aslında neden LED sorusunun cevabı gibi;
 • Enerji tasarrufu
 • Uzun ömür
 • Esnek, renkli ve verimli
 • Çevre dostu
 • Led Ampulün Diğer Ampullere Göre Enerji Tasarrufu ?
  Geleneksel lambalara kıyasla %50-%90 daha az tüketimleri vardır, maliyetlerini kısa sürede amorti ederler. Uzun ömürlüdürler (Gelenekseller + Enerji tasarruflular 2.000-15.000 saat, LED ler 50.000- 100.000 saat). Günlük 12 saat kullanımla yaklaşık 10 yıl ve üzeri ömür demektir. Işık vermek için ısınma süresine ihtiyaç duymazlar, hemen yanarlar. Hızlıdır, 200 ns içinde ışık vermeye başlarlar. Civa, radrasyon, gaz içermez, karbondioksit salınımı yoktur, güvenilir ve çevrecidir. Elektromanyetik dalga ve titreşim yoktur. Sodyum ve civalı lambaların patlama riski varken, LED’lerde bu oran sıfırdır. Şok ve titreşimlere dayanıklıdır. Dimerlenebilirler (0 – 100 %). LED’ler, patlayıcı sıvıların ve gazların yanında ya da başarısız aydınlatmacıların kazalaraneden olabilecekleri yerlerde kullanılmak için en iyi çözümdür. Çok küçük ışık kaynağı (birkaç mm² ): Küçük ebatlı armatürler geliştirilir, ışık kolayca yönlendirilebilir.
  Ampullerin Çalışma Prensipleri Nedir ?
  Ampullerin çalışma prensiplerine kısaca göz atalım. Akkor lambalar, flamen denilen sısıya dayanıklı bir telin elektrikle akkor hale gelmesi ce vu sayede ışıldaması ile çalışıyor. Halojen lambaların da prensibi tamamen aynı. Tasarruflu ampuller ise elektriği bir gazın içinden geçirerek ultraviyole ışını elde ediyorlar. Daha sonra ampulün floresan kaplamasına çarpan bu ışınlar görünür ışığa dönüşüyor. LED ampullerin ise çalışma prensibi tamamen farklı LED, yani ışık saçan diot, içinden elektrik akımı geçen yarı iletkenin ışık yayması ile çalışıyor. Değişik materyaller kullanılarak bir çok renkte Led elde edilebiliyor.
  Neden Heka Led Ampul Kullanmalıyız ?
  Akkor lambalar çok fazla enerji harcar ve harcadıkları bu enerjinin çoğunu da ışık üretmek yerine ısı olarak boşa harcarlar. Son yıllarda “tasarruflu ampul” olarak adlandırılan CFL (Compact Fluorescent Lightbulb = Kompakt Floresan Ampul) ampuller sıklıkla kullanılıyor. Akkor lambalara göre harcadıkları enerji çok daha düşük. Ancak bu ampullerin de dezavantajları mevcut. Verdikleri ışık doğal değil (özellikler beyaz olanlar çok gözü yoruyor), titreşimli bir ışık verdikleri zamanlar oluyor, ayrıca kırılmaları durumunda etrafa zehirli civa buharı saçıyorlar. Piyasada halojen ampuller de bolca bulunuyor. Özellikler spot aydınlatmalarda tercih ediliyorlar. Verdikleri ışık akkor lambalar gibi doğala daha yakın, o yüzden bazen tercih ediliyorlar. Ancak halojen ampuller de akkor lambalardan daha tasarruflu değiller, onlar da enerjinin çoğunu ısı olarak boşa harcıyorlar. LED ampuller son zamanlarda tüm yukarıda anlattığım ampullere alternatif olarak piyasada boy göstermeye başladılar. Fiyatları da çok makul seviyelere geldi. O nedenle enerji tasarrufu yapmak isteyen herkesin değerlendirmesi gereken bir konumdalar.